Klocki drewniane – dlaczego to najlepsze zabawki dla małych dzieci

Odwiedzając sklep z zabawkami, możemy znaleźć najróżniejsze klocki. Jednymi z najatrakcyjniejszych są ponadczasowe klocki drewniane dla dzieci w różnym wieku. Zamek, ciuchcia czy inne konstrukcje z powodzeniem zbudujemy z drewnianych elementów, które idealnie sprawdzą się przede wszystkim dla najmłodszych. O zaletach tego typu klocków warto dowiedzieć się więcej, np. z poniższego wpisu.

Jakie klocki wybrać dla małych dzieci?

Tradycyjne klocki, takie jak Lego często nie nadają się dla małych dzieci. Małe elementy mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, dlatego też lepiej skorzystać z innych opcji. Alternatywą mogą być zabawki drewniane. Oprócz dużych i solidnych elementów, które są niemożliwe do połknięcia oraz nie tak prosto je zniszczyć, klocki z drewna posiadają również walor edukacyjny. Jest to więc najlepszy wybór, jeśli chodzi o klocki dla rocznego dziecka. Warto także pomyśleć o wariantach sensorycznych doskonale spisujących się podczas rozwijania funkcji poznawczych u naszych milusińskich.

Drewniane klocki i ich zalety

 – duże klocki drewniane są wytrzymałe i bezpieczne dla najmłodszych dzieci 

– klocki drewniane dla dzieci świetnie wpływają na prawidłowy rozwój malucha

– zabawki sensoryczne z drewna to dobry pomysł na prezent z okazji pierwszych urodzin 

Zabawki sensoryczne z drewna, czyli rozwój przez zabawę

Zabawki sensoryczne to doskonały sposób na poznawanie przez dzieci świata. To natomiast zasługa dobroczynnego wpływu tego typu zabawek na rozwój procesów poznawczych oraz motoryki. Przy okazji zapewniamy maluchowi wiele frajdy. Kultowe drewniane warianty doskonale sprawdzą się zarówno jako klocki dla 4 latka, jak i również klocki dla niemowlaka. Bezpieczeństwo, zabawa i zrównoważony rozwój. W taki sposób podsumować można popularne zabawki.

Klocki drewniane dla dzieci – ponadczasowe i wytrzymałe

Tak więc, jeśli szukamy odpowiedzi na pytanie, jakie klocki kupić dla małych dzieci, warto rozważyć kandydaturę modeli drewnianych. Oprócz tradycyjnych wersji, odwiedzając sklep z zabawkami, możemy zdobyć, m.in. drewniane klocki magnetyczne lub też różnego rodzaju pojazdy, które zbudować możemy z drewnianych elementów.

About the Author

You may also like these